make-4.3.90 - en to sr translation catalogue (456 entries)

en: attempt to use unsupported feature: '%s'
sr: покушавам да користим неподржану функцију: „%s“

en: touch archive member is not available on VMS
sr: члан архиве додирника није доступан на ВМС-у

en: touch: Archive '%s' does not exist
sr: touch: Архива „%s“ не постоји

en: touch: '%s' is not a valid archive
sr: touch: „%s“ није исправна архива

en: touch: Member '%s' does not exist in '%s'
sr: touch: Члан „%s“ не постоји у „%s“

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on '%s'
sr: touch: Лош повратни код из „ar_member_touch“ на „%s“

en: lbr$set_module() failed to extract module info, status = %d
sr: Функција „lbr$set_module()“ није успела да извуче податке модула, стање = %d

en: lbr$ini_control() failed with status = %d
sr: Функција „lbr$ini_control()“ није успела са стањем = %d

en: unable to open library '%s' to lookup member status %d
sr: не могу да отворим библиотеку „%s“ да потражим стање члана %d

en: Invalid %s for archive %s member %s
sr: Неисправно „%s“ за архиву „%s“ члан „%s“

en: Member '%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
sr: Члан „%s“%s: %ld бајта при %ld (%ld).

en:  (name might be truncated)
sr:  (назив је можда скраћен)

en:   Date %s
sr:   Датум %s

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
sr:   уид = %d, гид = %d, режим = 0%o.

en: Recipe has too many lines (%ud)
sr: Рецепт има превише редова (%ud)

en: *** Break.
sr: *** Прекид.

en: *** [%s] Archive member '%s' may be bogus; not deleted
sr: *** [%s] Члан архиве „%s“ је можда лажан; није обрисан

en: *** Archive member '%s' may be bogus; not deleted
sr: *** Члан архиве „%s“ је можда лажан; није обрисан

en: *** [%s] Deleting file '%s'
sr: *** [%s] Бришем датотеку „%s“

en: *** Deleting file '%s'
sr: *** Бришем датотеку „%s“

en: #  recipe to execute
sr: #  рецепт за извршавање

en:  (built-in):
sr:  (уграђено):

en:  (from '%s', line %lu):
sr:  (од „%s“, %lu. ред):

en: 
    # Directories
sr: 
    # Директоријуми

en: # %s: could not be stat'd.
sr: # %s: не могу да добавим податке.

en: # %s (key %s, mtime %I64u): could not be opened.
sr: # %s (кључ „%s“, м-време %I64u): не могу да отворим.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
sr: # %s (уређај %d, и-чвор [%d,%d,%d]): не могу да отворим.

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
sr: # %s (уређај %ld, и-чвор %ld): не могу да отворим.

en: # %s (key %s, mtime %I64u):
sr: # %s (кључ „%s“, м-време %I64u):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
sr: # %s (уређај %d, и-чвор [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %ld, inode %ld):
sr: # %s (уређај %ld, и-чвор %ld):

en: No
sr: Не

en:  files,
sr:  датотеке,

en: no
sr: не

en:  impossibilities
sr:  немогућности

en:  so far.
sr:  за сада.

en:  impossibilities in %lu directories.
sr:  немогућности у %lu директоријума.

en: %s:%lu: not recursively expanding %s to export to shell function
sr: %s:%lu: не ширим дубински „%s“ за извоз у функцију шкољке

en: Recursive variable '%s' references itself (eventually)
sr: Дубинска променљива „%s“ упућује на себе (евентуално)

en: unterminated variable reference
sr: недовршена упута променљиве

en: Recipe was specified for file '%s' at %s:%lu,
sr: Рецепт је наведен за датотеку „%s“ у %s:%lu,

en: Recipe for file '%s' was found by implicit rule search,
sr: Нашао сам рецепт за датотеку „%s“ изричитом претрагом правила,

en: but '%s' is now considered the same file as '%s'.
sr: али се „%s“ сада сматра истом датотеком као „%s“.

en: Recipe for '%s' will be ignored in favor of the one for '%s'.
sr: Рецепат за „%s“ биће замењен у корист једног за „%s“.

en: can't rename single-colon '%s' to double-colon '%s'
sr: не могу да преименујем једну двотачку „%s“ у две двотачке „%s“

en: can't rename double-colon '%s' to single-colon '%s'
sr: не могу да преименујем две двотачке „%s“ у једну двотачку „%s“

en: *** Deleting intermediate file '%s'
sr: *** Бришем посредничку датотеку „%s“

en: Removing intermediate files...
sr: Уклањам посредничке датотеке...

en: %s cannot be both .NOTINTERMEDIATE and .INTERMEDIATE
sr: „%s“ не може бити и „.NOTINTERMEDIATE“ и „.INTERMEDIATE“

en: %s cannot be both .NOTINTERMEDIATE and .SECONDARY
sr: „%s“ не може бити „.NOTINTERMEDIATE“ и „.SECONDARY“

en: .NOTINTERMEDIATE and .SECONDARY are mutually exclusive
sr: „.NOTINTERMEDIATE“ и „.SECONDARY“ се узајамно искључују

en: Current time
sr: Тренутно време

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
sr: %s: Временска ознака је ван опсега; замењујем „%s“

en: # Not a target:
sr: # Није мета:

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
sr: #  Драгоцена датотека (предуслов од „.PRECIOUS“).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
sr: #  Лажна мета (предуслов од „.PHONY“).

en: #  Command line target.
sr: #  Мета линије наредби.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
sr: #  Основно, „MAKEFILES“, или „-include/sinclude makefile“.

en: #  Builtin rule
sr: #  Правило изградње

en: #  Implicit rule search has been done.
sr: #  Претрага по изричитом правилу је обављена.

en: #  Implicit rule search has not been done.
sr: #  Претрага по изричитом правилу није обављена.

en: #  Implicit/static pattern stem: '%s'
sr: #  Изричити/статички корен шаблона: '%s'

en: #  File is an intermediate prerequisite.
sr: #  Датотека је прелазни предуслов.

en: #  File is a prerequisite of .NOTINTERMEDIATE.
sr: #  Датотека је предуслов за „.NOTINTERMEDIATE“.

en: #  File is secondary (prerequisite of .SECONDARY).
sr: #  Датотека је секундарна (предуслов за „.SECONDARY“).

en: #  Also makes:
sr: #  Такође твори:

en: #  Modification time never checked.
sr: #  Време измене није никада проверено.

en: #  File does not exist.
sr: #  Датотека не постоји.

en: #  File is very old.
sr: #  Датотека је превише стара.

en: #  Last modified %s
sr: #  Последња измена „%s“

en: #  File has been updated.
sr: #  Датотека је освежена.

en: #  File has not been updated.
sr: #  Датотека није освежена.

en: #  Recipe currently running (THIS IS A BUG).
sr: #  Рецепт тренутно ради (ОВО ЈЕ ГРЕШКА).

en: #  Dependencies recipe running (THIS IS A BUG).
sr: #  Рецепт зависности ради (ОВО ЈЕ ГРЕШКА).

en: #  Successfully updated.
sr: #  Успешно је освежена.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
sr: #  Треба да се освежи („-q“ је подешено).

en: #  Failed to be updated.
sr: #  Није успела да се освежи.

en: #  Invalid value in 'command_state' member!
sr: #  Неисправна вередност у члану „command_state“!

en: 
    # Files
sr: 
    # Датотеке

en: 
    # files hash-table stats:
    #
sr: 
    # статистика хеш-табеле датотека:
    #

en: %s: Field '%s' not cached: %s
sr: %s: Поље „%s“ није у остави: %s

en: %s: empty value
sr: %s: празна вредност

en: %s: '%s' out of range
sr: %s: „%s“ је ван опсега

en: invalid first argument to 'word' function
sr: неисправан први аргумент за функцију „word“

en: first argument to 'word' function must be greater than 0
sr: први аргумент за функцију „word“ мора бити број већи од 0

en: invalid first argument to 'wordlist' function
sr: неисправан први аргумент за функцију „wordlist“

en: invalid second argument to 'wordlist' function
sr: неисправан други аргумент за функцију „wordlist“

en: non-numeric first argument to 'intcmp' function
sr: не-бројевни први аргумент за функцију „intcmp“

en: non-numeric second argument to 'intcmp' function
sr: не-бројевни други аргумент за функцију „intcmp“

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) failed (e=%lu)
sr: windows32_openpipe: „DuplicateHandle(In)“ није успело (e=%lu)

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(Err) failed (e=%lu)
sr: windows32_openpipe: „DuplicateHandle(Err)“ није успело (e=%lu)

en: CreatePipe() failed (e=%lu)
sr: „CreatePipe()“ није успело (e=%lu)

en: windows32_openpipe(): process_init_fd() failed
sr: windows32_openpipe(): „process_init_fd()“ није успело

en: Cleaning up temporary batch file %s
sr: Бришем привремену датотеку групе „%s“

en: file: missing filename
sr: file: недостаје назив датотеке

en: file: too many arguments
sr: file: превише аргумената

en: file: invalid file operation: %s
sr: file: неисправна радња датотеке: %s

en: insufficient number of arguments (%d) to function '%s'
sr: недовољан број аргумената (%d) за функцију „%s“

en: unimplemented on this platform: function '%s'
sr: није примењено на овој платформи: функција „%s“

en: unterminated call to function '%s': missing '%c'
sr: недовршен позив за функцију „%s“: недостаје „%c“

en: Empty function name
sr: Празан назив функције

en: Invalid function name: %s
sr: Неисправан назив функције: %s

en: Function name too long: %s
sr: Назив функције је предуг: %s

en: Invalid minimum argument count (%u) for function %s
sr: Неисправан најмањи број аргумената (%u) за функцију „%s“

en: Invalid maximum argument count (%u) for function %s
sr: Неисправан највећи број аргумената (%u) за функцију „%s“

en: %s: option '%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s“ је нејасна

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option '--%s'
sr: %s: непозната опција „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sr: %s: непозната опција „%c%s“

en: %s: illegal option -- %c
sr: %s: неисправна опција -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sr: %s: неисправна опција -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
sr: %s: опција захтева аргумент -- %c

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ је нејасна

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: guile: Expanding '%s'
sr: guile: Проширујем „%s“

en: guile: Evaluating '%s'
sr: guile: Процењујем „%s“

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
sr: не могу да доделим %lu бајта за хеш табелу: меморија је потрошена

en: Load=%lu/%lu=%.0f%%,
sr: Учитавам=%lu/%lu=%.0f%%,

en: Rehash=%u,
sr: Поново хеширам=%u,

en: Collisions=%lu/%lu=%.0f%%
sr: Сукоби=%lu/%lu=%.0f%%

en: Looking for an implicit rule for '%s'.
sr: Тражим изричито правило за „%s“.

en: Looking for archive-member implicit rule for '%s'.
sr: Тражим изричито правило члана архиве за „%s“.

en: No archive-member implicit rule found for '%s'.
sr: Нисам нашао изричито правило члана архиве за „%s“.

en: Avoiding implicit rule recursion for rule '%s'.
sr: Избегавам изричито дубачење правила за правило „%s“.

en: Trying harder.
sr: Покушавам јаче.

en: Trying pattern rule '%s' with stem '%.*s'.
sr: Покушавам правило шаблона „%s“ са обележјем „%.*s“.

en: Stem too long: '%s%.*s'.
sr: Корен је предуг: „%s%.*s“.

en: Rejecting rule '%s' due to impossible rule prerequisite '%s'.
sr: Одбацујем правило „%s“ због немогућег предуслова правила „%s“.

en: Rejecting rule '%s' due to impossible implicit prerequisite '%s'.
sr: Одбацујем правило „%s“ због немогућег изричитог предуслова „%s“.

en: Trying rule prerequisite '%s'.
sr: Покушавам са предусловом правила „%s“.

en: Trying implicit prerequisite '%s'.
sr: Покушавам изричити предуслов „%s“.

en: '%s' ought to exist.
sr: „%s“ треба да постоји.

en: Found '%s'.
sr: Нађох „%s“.

en: Using compatibility rule '%s' due to '%s'.
sr: Користим правило сагласности „%s“ услед „%s“.

en: Prerequisite '%s' of rule '%s' does not qualify as ought to exist.
sr: Предуслов „%s“ правила „%s“ се не квалификује да треба да постоји.

en: Found prerequisite '%s' as VPATH '%s'.
sr: Нађох предуслов „%s“ као „VPATH“ „%s“

en: Looking for a rule with explicit file '%s'.
sr: Тражим правило са експлицитном датотеком „%s“.

en: Looking for a rule with intermediate file '%s'.
sr: Тражим правило са средњом датотеком „%s“.

en: Rejecting rule '%s' due to impossible prerequisite '%s'.
sr: Одбацујем правило „%s“ због немогућег предуслова „%s“.

en: Not found '%s'.
sr: Нисам нашао „%s“.

en: Found implicit rule '%s' for '%s'.
sr: Нађох изричито правило „%s“ за „%s“.

en: Searching for a compatibility rule for '%s'.
sr: Тражим правило сагласности за „%s“.

en: No implicit rule found for '%s'.
sr: Нисам нашао изричито правило за „%s“.

en: Cannot create a temporary file
sr: Не могу да направим привремену датотеку

en:  (core dumped)
sr:  (језгрени избачај)

en:  (ignored)
sr:  (занемарено)

en: <builtin>
sr: <уграђено>

en: %s[%s: %s] Error %d%s%s
sr: %s[%s: %s] грешка %d%s%s

en: *** Waiting for unfinished jobs....
sr: *** Чекам на недовршене послове....

en: Live child %p (%s) PID %s %s
sr: Активан подпроцес „%p“ (%s) ПИД %s %s

en:  (remote)
sr:  (удаљено)

en: Reaping winning child %p PID %s %s
sr: Почистио сам успели подпроцес „%p“ ПИД %s %s

en: Reaping losing child %p PID %s %s
sr: Почистио сам неуспели подпроцес „%p“ ПИД %s %s

en: Cleaning up temp batch file %s
sr: Бришем привремену датотеку групе „%s“

en: Cleaning up temp batch file %s failed (%d)
sr: Нисам успео да обришем привремену датотеку групе „%s“ (%d)

en: Removing child %p PID %s%s from chain.
sr: Уклањам подпроцес „%p“ ПИД %s%s из ланца.

en: Released token for child %p (%s).
sr: Отпуштен прстен за подпроцес „%p“ (%s).

en: process_easy() failed to launch process (e=%ld)
sr: Функција „process_easy()“ није успела да покрене процес (e=%ld)

en: 
    Counted %d args in failed launch
sr: 
    Избројах %d аргумента у неуспелом покретању

en: Putting child %p (%s) PID %s%s on the chain.
sr: Стављам подпроцес „%p“ (%s) ПИД %s%s у ланац.

en: Obtained token for child %p (%s).
sr: Добијен прстен за подпроцес „%p“ (%s).

en: %s: update target '%s' due to: %s
sr: %s: освежавам мету „%s“ услед: %s

en: target does not exist
sr: мета не постоји

en: cannot enforce load limits on this operating system
sr: не могу да спроведем ограничења оптерећења на овом оперативном систему

en: cannot enforce load limit:
sr: не могу да спроведем ограничење оптерећења:

en: no more file handles: could not duplicate stdin
sr: нема више ручки датотеке: не могу да удвостручим стандардни улаз

en: no more file handles: could not duplicate stdout
sr: нема више ручки датотеке: не могу да удвостручим стандардни излаз

en: no more file handles: could not duplicate stderr
sr: нема више ручки датотеке: не могу да удвостручим стандардну грешку

en: Could not restore stdin
sr: Не могу да повратим стандардни улаз

en: Could not restore stdout
sr: Не могу да повратим стандардни излаз

en: Could not restore stderr
sr: Не могу да повратим стандардну грешку

en: make reaped child pid %s, still waiting for pid %s
sr: мејк је почистио подпроцес са пид-ом %s, још увек чекам на пид %s

en: spawnvpe: environment space might be exhausted
sr: spawnvpe: можда је потрошен простор окружења

en: $SHELL changed (was '%s', now '%s')
sr: „$SHELL“ је промењена (беше „%s“, сада је „%s“)

en: Creating temporary batch file %s
sr: Правим привремену датотеку групе „%s“

en: Batch file contents:
    	@echo off
sr: Садржај датотеке групе:
    	@echo off

en: Batch file contents:%s
    	%s
sr: Садржај датотеке групе:%s
    	%s

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
sr: %s (%d. ред) Лош контекст шкољке (!unixy && !batch_mode_shell)

en: Failed to open global symbol table: %s
sr: Нисам успео да отворим општу табелу симбола: %s

en: Loaded shared object %s
sr: Учитан је дељени објекат „%s“

en: Loaded object %s is not declared to be GPL compatible
sr: Учитани објекат „%s“ није проглашен да је сагласан са ОЈЛ-ом

en: Failed to load symbol %s from %s: %s
sr: Нисам успео да учитам симбол „%s“ из „%s“: %s

en: Empty symbol name for load: %s
sr: Празан назив симбола за учитано: „%s“

en: Loading symbol %s from %s
sr: Учитавам симбол „%s“ из „%s“

en: Unloading shared object %s
sr: Растоварујем дељени објекат „%s“

en: The 'load' operation is not supported on this platform
sr: Радња „load“ није подржана на овој платформи

en: Options:
sr: Опције:

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
sr:   -b, -m                      Занемарено зарад сагласности.

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
sr:   -B, --always-make           Безусловно одрађује све мете.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
sr:   -C ДИР, --directory=ДИР
                                  Прелази у ДИРЕКТОРИЈУМ пре него што било шта уради.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
sr:   -d                          Исписује доста података за уклањање грешака.

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
sr:   --debug[=ЗАСТАВИЦЕ]         Исписује разне врсте података за уклањање грешака.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
sr:   -e, --environment-overrides
                                  Променљиве окружења превазилазе мејк_датотеке.

en:   -E STRING, --eval=STRING    Evaluate STRING as a makefile statement.
sr:   -E STRING, --eval=НИСКА     Процењује НИСКУ као изјаву мејк_датотеке.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
sr:   -f ДТТКА, --file=ДТТКА, --makefile=ДТТКА
                                  Чита ДАТОТЕКУ као мејк_датотеку.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
sr:   -h, --help                  Приказује ову помоћ и излази.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from recipes.
sr:   -i, --ignore-errors         Занемарује грешке из рецепата.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
sr:   -I ДИР, --include-dir=ДИР
                                  Тражи у ДИРЕКТОРИЈУМУ укључене мејк_датотеке.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
sr:   -j [Бр.], --jobs[=Бр.]      Допушта БРОЈ посла одједном; бесконачан број послова без аргумената.

en:   --jobserver-style=STYLE     Select the style of jobserver to use.
sr:   --jobserver-style=СТИЛ     Бира стил сервера посла за коришћење.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
sr:   -k, --keep-going            Наставља и даље када неке мете не могу бити одрађене.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
sr:   -l [Бр.], --load-average[=Бр.], --max-load[=Бр.]
                                  Не започиње више послова осим ако оптерећење није испод БРОЈА.

en:   -L, --check-symlink-times   Use the latest mtime between symlinks and target.
sr:   -L, --check-symlink-times   Користи последње м-време између симболичких веза и мете.

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any recipe; just print them.
sr:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Не покреће никакав рецепт; само их исписује.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
sr:   -o ДТТКА, --old-file=ДТТКА, --assume-old=ДТТКА
                                  Сматра да је ДАТОТЕКА врло стара и не одрађује је.

en:   -O[TYPE], --output-sync[=TYPE]
                                  Synchronize output of parallel jobs by TYPE.
sr:   -O[ВРСТА], --output-sync[=ВРСТА]
                                  Усаглашава излаз паралелних послова ВРСТОМ.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
sr:   -p, --print-data-base       Исписује унутрашњу базу података мејка.

en:   -q, --question              Run no recipe; exit status says if up to date.
sr:   -q, --question              Не покреће ниједан рецепт; излазно стање говори да ли је освежен.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
sr:   -r, --no-builtin-rules      Искључује уграђена изричита правила.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
sr:   -R, --no-builtin-variables  Искључује уграђена подешавања променљиве.

en:   --shuffle[={SEED|random|reverse|none}]
                                  Perform shuffle of prerequisites and goals.
sr:   --shuffle[={СЕЈЕ|насумично|обрнуто|ништа}]
                                  Обавља мешање предуслова и циљева.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo recipes.
sr:   -s, --silent, --quiet       Не приказује рецепте.

en:   --no-silent                 Echo recipes (disable --silent mode).
sr:   --no-silent                 Одзвања рецептима (искључује режим „--silent“).

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
sr:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Искључује „-k“.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
sr:   -t, --touch                 Додирује мете уместо да их поново одрађује.

en:   --trace                     Print tracing information.
sr:   --trace                     Исписује податке о праћењу.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
sr:   -v, --version               Исписује издање програма и излази.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
sr:   -w, --print-directory       Исписује тренутни директоријум.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
sr:   --no-print-directory        Искључује „-w“, чак и ако је изричито укључена.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
sr:   -W ДТТКА, --what-if=ДТТКА, --new-file=ДТТКА, --assume-new=ДТТКА
                                  Сматра да је ДАТОТЕКА бесконачно нова.

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
sr:   --warn-undefined-variables  Упозорава када се упућује на неодређену променљиву.

en: write error: stdout
sr: грешка писања: стандардни излаз

en: empty string invalid as file name
sr: празна ниска је неисправна као назив датотеке

en: unknown debug level specification '%s'
sr: непозната одредба нивоа прочишћавања „%s“

en: unknown output-sync type '%s'
sr: непозната врста усклађивања излаза „%s“

en: Usage: %s [options] [target] ...
sr: Употреба: %s [опције] [мета] ...

en: 
    This program built for %s
sr: 
    Овај програм је изграђен за „%s“

en: 
    This program built for %s (%s)
sr: 
    Овај програм је изграђен за „%s“ (%s)

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
sr: Грешке пријавите на <bug-make@gnu.org>

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%lx, addr = 0x%p)
sr: %s: Добих прекид/изузетак (код = 0x%lx, адреса = 0x%p)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p
sr: 
    Необрадив филтер изузеткаје позван из програма „%s“
    Код изузетка = %lx
    Заставице изузетка = %lx
    Адреса изузетка = 0x%p

en: Access violation: write operation at address 0x%p
sr: Повреда приступа: радња писања на адреси 0x%p

en: Access violation: read operation at address 0x%p
sr: Повреда приступа: радња читања на адреси 0x%p

en: find_and_set_shell() setting default_shell = %s
sr: Функција „нађи_и_подеси_шкољку()“ подешава „основну_шкољку“ = %s

en: find_and_set_shell() path search set default_shell = %s
sr: Претрага путање „нађи_и_подеси_шкољку()“ подешава „основну_шкољку“ = %s

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add '+' to parent make rule.
sr: упозорење: послужитељ посла није доступан: користим „-j1“.  Додајте + да родитељ одреди правило.

en: warning: -j%d forced in submake: resetting jobserver mode.
sr: упозорење: „-j%d“ је присиљено у субмејку: поново подешава режим послужитеља посла.

en: Makefile from standard input specified twice
sr: Мејк_датотека са стандардног улаза је наведена два пута

en: fopen: temporary file %s: %s
sr: fopen: привремена датотека „%s“: %s

en: fwrite: temporary file %s: %s
sr: fwrite: привремена датотека „%s“: %s

en: warning: -j%d forced in makefile: resetting jobserver mode.
sr: упозорење: „-j%d“ је присиљено у „makefile“: поново подешава режим послужитеља посла.

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
sr: Паралелни послови (-j) нису подржани на овој платформи.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
sr: Враћам на режим једног посла (-j1) mode.

en: Symbolic links not supported: disabling -L.
sr: Симболичке везе нису подржане: искључујем „-L“.

en: Updating makefiles....
sr: Освежавам мејк_датотеке...

en: Makefile '%s' might loop; not remaking it.
sr: Мејк_датотека „%s“ се можда понавља; неђу је поново одрадити.

en: %s: failed to load
sr: %s: нисам успео да учитам

en: Failed to remake makefile '%s'.
sr: Нисам успео поново да одрадим мејк_датотеку „%s“.

en: Included makefile '%s' was not found.
sr: Нисам нашао укључену мејк_датотеку „%s“.

en: Makefile '%s' was not found
sr: Нисам нашао мејк_датотеку „%s“

en: Couldn't change back to original directory
sr: Не могу да се вратим у изворни директоријум

en: Re-executing[%u]:
sr: Поново-извршавам[%u]:

en: unlink (temporary file):
sr: поништавам везу (привремена датотека):

en: .DEFAULT_GOAL contains more than one target
sr: „.DEFAULT_GOAL“ садржи више од једне мете

en: No targets
sr: Нема мета

en: No targets specified and no makefile found
sr: Нису наведене мете и нисам нашао мејк_датотеку

en: Updating goal targets....
sr: Освежавам циљне мете...

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
sr: упозорење:  Откривен је проблем са часовником.  Ваша изградња може бити недовршена.

en: the '%s%s' option requires a non-empty string argument
sr: Опција „%s%s“ захтева аргумент не-празне ниске

en: the '-%c' option requires a positive integer argument
sr: Опција „-%c“ захтева аргумент позитивног целог броја

en: %sBuilt for %s
sr: %sИзградња за „%s“

en: %sBuilt for %s (%s)
sr: %sИзградња за „%s“(%s)

en: %sLicense GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sThis is free software: you are free to change and redistribute it.
    %sThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: %sДозвола ОЈЛи3+: Гнуова ОЈЛ 3. издање или новије <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sОво је слободан софтвер: можете слободно да га мењате и расподељујете.
    %sНема НИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ, у скалду са законом.

en: 
    # Make data base, printed on %s
sr: 
    # База података мејка, штампана %s

en: 
    # Finished Make data base on %s
sr: 
    # База података мејка је завршена %s

en: %s: Entering an unknown directory
sr: %s: Улазим у непознат директоријум

en: %s: Leaving an unknown directory
sr: %s: Напуштам непознат директоријум

en: %s: Entering directory '%s'
sr: %s: Улазим у директоријум „%s“

en: %s: Leaving directory '%s'
sr: %s: Напуштам директоријум „%s“

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
sr: %s[%u]: Улазим у непознат директоријум

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
sr: %s[%u]: Напуштам непознат директоријум

en: %s[%u]: Entering directory '%s'
sr: %s[%u]: Улазим у директоријум „%s“

en: %s[%u]: Leaving directory '%s'
sr: %s[%u]: Напуштам директоријум „%s“

en: warning: Cannot acquire output lock, disabling output sync.
sr: упозорење: Не могу да прибавим катанац излаза, искључујем усклађивање излаза.

en: .  Stop.
sr: .  Стајем.

en: Cannot open jobserver %s: %s
sr: Не могу да отворим сервер посла „%s“: %s

en: Jobserver setup (fifo %s)
sr: Поставка сервера посла (пупи „%s“)

en: Unknown jobserver auth style '%s'
sr: Непознат стил усклађивања сервера посла „%s“

en: creating jobs pipe
sr: стварам спојку посла

en: Jobserver setup (fds %d,%d)
sr: Поставка сервера посла (описници датотека %d,%d)

en: duping jobs pipe
sr: удвостручавам спојку послова

en: init jobserver pipe
sr: почетна спојка послужитеља посла

en: Jobserver client (fds %d,%d)
sr: Клијент послужитеља посла (описници датотека %d,%d)

en: invalid --jobserver-auth string '%s'
sr: неисправна „--jobserver-auth“ ниска „%s“

en: write jobserver
sr: пишем послужитеља посла

en: job server shut down
sr: послужитељ посла је угашен

en: pselect jobs pipe
sr: п-бира спојку послова

en: read jobs pipe
sr: читам спојку посла

en: invalid --sync-mutex string '%s'
sr: неисправна „--sync-mutex“ ниска „%s“

en: cannot open output sync mutex %s: %s
sr: не могу да отворим узајамно искључивање усклађивања излаза „%s“: %s

en: Reading makefiles...
sr: Читам мејк_датотеке...

en: Reading makefile '%s'
sr: Читам мејк_датотеку „%s“

en:  (no default goal)
sr:  (нема основног циља)

en:  (search path)
sr:  (претражујем путању)

en:  (don't care)
sr:  (не марим)

en:  (no ~ expansion)
sr:  (нема ~ проширења)

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile '%s'
sr: Прескачем УТФ-8 БОМ у мејк_датотеци „%s“

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile buffer
sr: Прескачем УТФ-8 БОМ у међумеморији мејк_датотеке

en: invalid syntax in conditional
sr: неисправна синтакса у услову

en: recipe commences before first target
sr: рецепт долази пре прве мете

en: missing rule before recipe
sr: недостаје правило пре рецепта

en: missing separator (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
sr: недостаје раздвајач (да ли сте мислили ТАБУЛАТОР уместо 8 размака?)

en: missing separator
sr: недостаје раздвојник

en: missing target pattern
sr: недостаје шаблон мете

en: multiple target patterns
sr: више шаблона мете

en: target pattern contains no '%%'
sr: шаблон мете не садржи „%%“

en: missing 'endif'
sr: недостаје „endif“

en: empty variable name
sr: празан назив променљиве

en: extraneous text after 'define' directive
sr: сувишан текст након директиве „define“

en: missing 'endef', unterminated 'define'
sr: недостаје „endef“, неокончано „define“

en: extraneous text after 'endef' directive
sr: сувишан текст након директиве „endef“

en: extraneous text after '%s' directive
sr: сувишан текст након директиве „%s“

en: extraneous '%s'
sr: сувишно „%s“

en: only one 'else' per conditional
sr: само једно „else“ по услову

en: Malformed target-specific variable definition
sr: Лоша одредница променљиве специфичне мети

en: .WAIT should not have prerequisites
sr: „.WAIT“ не треба да има предуслове

en: .WAIT should not have commands
sr: „.WAIT“ не треба да има наредбе

en: prerequisites cannot be defined in recipes
sr: предуслови се не могу одредити у рецептима

en: grouped targets must provide a recipe
sr: груписане мете морају обезбедити рецепт

en: mixed implicit and static pattern rules
sr: помешана правила изричитог и статичког шаблона

en: mixed implicit and normal rules
sr: помешана изричита и обична правила

en: target '%s' doesn't match the target pattern
sr: мета „%s“ не одговара шаблону мете

en: target file '%s' has both : and :: entries
sr: датотека мете „%s“ има и : и :: уносе

en: target '%s' given more than once in the same rule
sr: мета „%s“ је дата више од једном у истом правилу

en: warning: overriding recipe for target '%s'
sr: упозорење: преписујем рецепт за мету „%s“

en: warning: ignoring old recipe for target '%s'
sr: упозорење: занемарујем стари рецепт за мету „%s“

en: *** mixed implicit and normal rules: deprecated syntax
sr: *** помешана изричита и обична правила: застарела синтакса

en: warning: overriding group membership for target '%s'
sr: упозорење: преписујем чланство групе за мету „%s“

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
sr: упозорење: видех НИШТАВАН знак; остатак реда је занемарен

en: Nothing to be done for '%s'.
sr: Ништа неће бити урађено за „%s“.

en: '%s' is up to date.
sr: „%s“ је освежено.

en: Pruning file '%s'.
sr: Чистим датотеку „%s“.

en: %sNo rule to make target '%s', needed by '%s'%s
sr: %sНема правила за одрађивање мете „%s“, треба га „%s“%s

en: %sNo rule to make target '%s'%s
sr: %sНема правила за одрађивање мете „%s“%s

en: Considering target file '%s'.
sr: Разматрам датотеку мете „%s“.

en: Recently tried and failed to update file '%s'.
sr: Недавно сам покушао и нисам успео да освежим датотеку „%s“.

en: File '%s' was considered already.
sr: Датотека „%s“ је већ разматрана.

en: Still updating file '%s'.
sr: Још увек освежавам датотеку „%s“.

en: Finished updating file '%s'.
sr: Завршио сам освежавање датотеке „%s“.

en: File '%s' does not exist.
sr: Датотека „%s“ не постоји.

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file '%s' has a high resolution time stamp
sr: *** Упозорење: „.LOW_RESOLUTION_TIME“ датотека „%s“ има високу резолуцију временске ознаке

en: Using default recipe for '%s'.
sr: Користим основни рецепт за „%s“.

en: Grouped target peer '%s' of file '%s' does not exist.
sr: Груписани парњак мете „%s“ датотеке „%s“ не постоји.

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
sr: Кружна „%s <— %s“ зависност је одбачена.

en: Finished prerequisites of target file '%s'.
sr: Завршио сам предуслове датотеке мете „%s“.

en: The prerequisites of '%s' are being made.
sr: Преудслови од „%s“ су одрађени.

en: Giving up on target file '%s'.
sr: Одустајем над датотеком мете „%s“.

en: Target '%s' not remade because of errors.
sr: Мета „%s“ није поново одрађена због грешака.

en: Prerequisite '%s' is order-only for target '%s'.
sr: Предуслов „%s“ је само по поретку за мету „%s“.

en: Prerequisite '%s' of target '%s' does not exist.
sr: Преудслов „%s“ мете „%s“ не постоји.

en: Prerequisite '%s' is newer than target '%s'.
sr: Предуслов „%s“ је новији од мете „%s“.

en: Prerequisite '%s' is older than target '%s'.
sr: Предуслов „%s“ је старији од мете „%s“.

en: Target '%s' is double-colon and has no prerequisites.
sr: Мета „%s“ је двострука двотачка и нема предуслове.

en: No recipe for '%s' and no prerequisites actually changed.
sr: Нема рецепта за „%s“ и никакви предуслови заправо нису мењани.

en: Making '%s' due to always-make flag.
sr: Одрађујем „%s“ због заставице увек-одради.

en: No need to remake target '%s'
sr: Нема потребе за поновнм одрађивањем мете „%s“

en: ; using VPATH name '%s'
sr: ; користим „VPATH“ назив „%s“

en: Must remake target '%s'.
sr: Морам поново да одрадим мету „%s“.

en:   Ignoring VPATH name '%s'.
sr:   Занемарујем „VPATH“ назив „%s“.

en: Recipe of '%s' is being run.
sr: Рецепт од „%s“ је покренут.

en: Failed to remake target file '%s'.
sr: Нисам успео поново да одрадим датотеку мете „%s“.

en: Successfully remade target file '%s'.
sr: Успешно сам одрадио датотеку мете „%s“.

en: Target file '%s' needs to be remade under -q.
sr: Датотека мете „%s“ треба поново да се одради под „-q“.

en: Using default commands for '%s'.
sr: Користим основне наредбе за „%s“.

en: Warning: File '%s' has modification time %s s in the future
sr: Упозорење: Датотека „%s“ има време измене %s сек. у будућности

en: .LIBPATTERNS element '%s' is not a pattern
sr: „.LIBPATTERNS“ елемент „%s“ није шаблон

en: Customs won't export: %s
sr: Прилагођени неће извести: %s

en: warning: ignoring prerequisites on suffix rule definition
sr: упозорење:занемарујем предуслове на дефиницији правила суфикса

en: 
    # Implicit Rules
sr: 
    # Изричита правила

en: 
    # No implicit rules.
sr: 
    # Нема изричитих правила.

en: 
    # %u implicit rules, %u (%.1f%%) terminal.
sr: 
    # %u изричита правила, %u (%.1f%%) терминал.

en: BUG: num_pattern_rules is wrong!  %u != %u
sr: ГРЕШКА: број_правила_шаблона је погрешан!  %u != %u

en: invalid shuffle mode: %s: '%s'
sr: неисправан режим мешања: %s: „%s“

en: unknown signal
sr: непознати сигнал

en: Hangup
sr: Обустави

en: Interrupt
sr: Прекини

en: Quit
sr: Изађи

en: Illegal Instruction
sr: Неисправна инструкција

en: Trace/breakpoint trap
sr: Замка праћења/тачке прекида

en: Aborted
sr: Прекинуто

en: IOT trap
sr: ИОТ замка

en: EMT trap
sr: ЕМТ замка

en: Floating point exception
sr: Изузетак покретног зареза

en: Killed
sr: Убијен

en: Bus error
sr: Грешка сабирнице

en: Segmentation fault
sr: Грешка сегментације

en: Bad system call
sr: Лош системски позив

en: Broken pipe
sr: Оштећена спојка

en: Alarm clock
sr: Будилник

en: Terminated
sr: Окончан

en: User defined signal 1
sr: Кориснички одређени сигнал 1

en: User defined signal 2
sr: Кориснички одређени сигнал 2

en: Child exited
sr: Потпроцес је напуштен

en: Power failure
sr: Неуспех напајања

en: Stopped
sr: Заустављен

en: Stopped (tty input)
sr: Заустављен (улаз конзоле)

en: Stopped (tty output)
sr: Заустављен (излаз конзоле)

en: Stopped (signal)
sr: Заустављен (сигнал)

en: CPU time limit exceeded
sr: Прекорачено је временско ограничење процесора

en: File size limit exceeded
sr: Прекорачено је ограничење величине датотеке

en: Virtual timer expired
sr: Виртуелни одбројавач је истекао

en: Profiling timer expired
sr: Одбројавач профилисања је истекао

en: Window changed
sr: Прозор је измењен

en: Continued
sr: Настављен

en: Urgent I/O condition
sr: Хитни У/И услов

en: I/O possible
sr: I/O је могућ

en: SIGWIND
sr: СИГВИНД

en: SIGPHONE
sr: СИГФОН

en: Resource lost
sr: Губитак изворишта

en: Danger signal
sr: Опасан сигнал

en: Information request
sr: Захтев за информацијама

en: Floating point co-processor not available
sr: Ко-процесор покретног зареза није доступан

en: 
    %s No strcache buffers
sr: 
    %s Нема међумеморија причуваних ниски

en: 
    %s strcache buffers: %lu (%lu) / strings = %lu / storage = %lu B / avg = %lu B
sr: 
    %s међумеморије причуваних ниски: %lu (%lu) / ниске = %lu / смештај = %lu B / просек = %lu B

en: %s current buf: size = %hu B / used = %hu B / count = %hu / avg = %u B
sr: %s текућа међумеморија: величина = %hu B / коришћено = %hu B / број = %hu / просек = %u B

en: %s other used: total = %lu B / count = %lu / avg = %lu B
sr: %s осталих коришћених: укупно = %lu B / број = %lu / просек = %lu B

en: %s other free: total = %lu B / max = %lu B / min = %lu B / avg = %hu B
sr: %s осталих слободних: укупно = %lu B / највише = %lu B / најмање = %lu B / просек = %hu B

en: 
    %s strcache performance: lookups = %lu / hit rate = %lu%%
sr: 
    %s учинковитост причуваних ниски: тражења = %lu / просек погодака = %lu%%

en: # hash-table stats:
    #
sr: # статистика хеш-табеле:
    #

en: automatic
sr: аутоматски

en: default
sr: основно

en: environment
sr: окружење

en: makefile
sr: мејк_датотека

en: environment under -e
sr: окружење под „-e“

en: command line
sr: линија наредби

en: 'override' directive
sr: директива „override“

en:  (from '%s', line %lu)
sr:  (од „%s“, %lu. ред)

en: # variable set hash-table stats:
sr: # променљива подешава статистику хеш табеле:

en: 
    # Variables
sr: 
    # Променљиве

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
sr: 
    # Вредности променљиве према шаблону

en: 
    # No pattern-specific variable values.
sr: 
    # Нема вредности променљиве према шаблону.

en: 
    # %u pattern-specific variable values
sr: 
    # %u вредности променљиве према шаблону

en: warning: undefined variable '%.*s'
sr: упозорење: неодређена променљива „%.*s“

en: sys$search() failed with %d
sr: Функција „sys$search()“ није успела са %d

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
sr: -упозорење, мораћете поново да укључите „КТРЛ-Y“ руковање из ДЦЛ-а.

en: BUILTIN CD %s
sr: ЦД ИЗГРАДЊЕ „%s“

en: DCL: %s
sr: ДЦЛ: %s

en: fopen (temporary file)
sr: отвори датотеку (привремена датотека)

en: Append output to %s
sr: Придодајем излаз на „%s“

en: Append %.*s and cleanup
sr: Придодајем „%.*s“ и чистим

en: Executing %s instead
sr: Уместо тога извршавам „%s“

en: 
    # VPATH Search Paths
sr: 
    # „VPATH“ путање претраге

en: # No 'vpath' search paths.
sr: # Нема „vpath“ путања претраге.

en: 
    # %u 'vpath' search paths.
sr: 
    # %u „vpath“ путање претраге.

en: 
    # No general ('VPATH' variable) search path.
sr: 
    # Нема опште (променљиве „VPATH“) путање претраге.

en: 
    # General ('VPATH' variable) search path:
    #
sr: 
    # Општа (променљиве „VPATH“) путања претраге:
    #

en: Jobserver slots limited to %d
sr: Подножја послужитеља посла су ограничена на %d

en: creating jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
sr: правим семафор послужитеља посла: (грешка %ld: %s)

en: internal error: unable to open jobserver semaphore '%s': (Error %ld: %s)
sr: унутрашња грешка: не могу да отворим семафор послужитеља посла „%s“: (грешка %ld: %s)

en: Jobserver client (semaphore %s)
sr: Клијент послужитеља посла (семафор „%s“)

en: release jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
sr: отпуштам семафор послужитеља посла: (грешка %ld: %s)

en: semaphore or child process wait: (Error %ld: %s)
sr: семафор или процес подпроцеса чека: (грешка %ld: %s)

en: cannot parse output sync mutex %s: %s
sr: не могу да обрадим узајамно искључивање усклађивања излаза „%s“: %s

en: invalid output sync mutex: %s
sr: неисправно узајамно искључивање усклађивања излаза: %s
